Dwie interwencje OSP Strzyżów – zdarzenie medyczne i usuwanie gniazda
Strażacy z OSP Strzyżów w czerwcu dwukrotnie wyjeżdżali do działań – raz do zdarzenia medycznego, raz do gniazda owadów.
25 czerwca 2026·1 MIN·7 WYŚWIETLEŃ

19 czerwca o godzinie 15:31 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia medycznego w miejscowości Gbiska. Na miejscu działały dwa zastępy GBA – łącznie 6 ratowników z OSP Strzyżów oraz GBA z JRG Strzyżów, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Cztery dni później, 23 czerwca o godzinie 19:03, strażacy interweniowali przy ulicy Łukasiewicza w Strzyżowie, gdzie usuwali gniazdo owadów błonkoskrzydłych. W działaniu udział wzięło 6 ratowników z jednym zastępem GBA.
Na podstawie: OSP KSRG Strzyżów